| Chirila_Mihai_Cristian_1994 a întrebat:

Am o intrebare care necesita un raspuns cat mai rapid, daca se poate. Mi-am cumparat recent Windows Movie Maker (un program foarte bun, complex si totusi usor de utilizat). Faza e ca am o cerinta mai deosebita. Spre exemplu acea persoana imi va oferi un fisier.avi cred, sau, ma rog, e un videoclip din care trebuie sa scot doar audio-ul. Cum scot audio-ul din videoclipul ala, gen un format.mp3 de preferat. Merci! happy

Răspuns Câştigător
| GlowingShadow a răspuns:

Cum ti-a spus si Gabi, tu ai nevoie de un convertor video, nu e de un editor.
Uite, un programel gratis si bun: http://www.any-audio-converter.com/avi-to-mp3-converter.php

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cum adica ai cumparat WMM? De unde? Nu de alta, dar asta e cam moca de felul lui. Poate nu stiu eu bine. Audio se scoate usor cu j'de mii de soafte. HD Video Converter Factory Pro face asta bine mersi, cred ca si varianta free. Legat de WMM... are help. Sau apeleaza la Gogu' - "how to extract audio from an avi file" sau ceva de genul. E chiar asa de greu?

| Chirila_Mihai_Cristian_1994 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ca sa poti salva un video editat trebuie sa ai un cont care costa niste bani... faza era ca scrisesem mai mult si am gasit solutia intre timp la cealalta problema. am uitat sterg faza cu WMM-ul.

| octav005 a răspuns:

Poti folosi un convertor.
any video converder si poti sa il faci in ce format audio si video doresti tu

| Deliiiia a răspuns:

Bună, când salvezi fişierul alege format.mp3 şi se elimină video-ul.

| userul7200 a răspuns:

1. WMM e gratis, chiar nu imi pot da seama cum ai reusit sa il cumperi.
2. Ce cauti tu se numeste convertor, şi se gasesc o mie si o suta pe net, GRATIS. Scrie pe Google "avi to mp3 converter"