| mandn a întrebat:

Am o intrebare, daca am buletin provizoriu, pot parasi tara? As vrea sa plec la iarna in vacanta la Paris... si nu stiu daca se poate!
Am auzit ca NU, imi trebuie pasaport daca nu am buletinul 'Original', alti spun ca Da, si as vrea sa va rog sa-mi spuneti si mie daca se poate pana la urma DA sau NU!

Răspuns Câştigător
| gioia a răspuns:

Cu provizoriu nu se poate decat daca ai documente suplimentare in funcție de motivul pentru care ai ci provizoriu. Cel mai simplu te prezinti la serviciul Pasapoarte la politia judeteana sau la evidenta populatiei din localitatea de domiciliu si afli cel mai sigur care este situatia in cazul tau

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu buletinul e suficient, Franta se afla in uniunea europeana; tine minte ca cele 12 tari din UE poti sa mergi cu buletinul.

| mandn explică (pentru mgtow):

Da, dar este provizoriu! Pe 1 an! Se accepta si asa ceva?

| mgtow a răspuns (pentru mandn):

Daca mai are valabilitate un an de zile poti sa pleci linistit.