| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare mai ciudata, deci, in apropiere de Iași, am un teren de aproximativ 20 de arii la drumul principal, iar către teren sunt construite niște poduri, pentru a trece peste micul sanț al drumului, acolo mai stau "fete la trotuar" nu vreau sa fiu nesimțit, nu am nimic cu ele, nu ma bag in viata lor, treaba lor ce fac, dar ma deranjeaza pentru ca rămâne mereu mizerii după ele. Ba pahare de plastic de cafea, sticle de suc, mucuri de țigări și prostii de genu, nu merg des in zona aia, dar și când merg, ma îngrozesc când văd câte am de strans, o soluție pentru asta?

4 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Multe reclamatii la politie. La un moment dat pestele se va satura sa i le sechestreze astia cateva ore bune si sa piarda bani si isi va cauta alt loc sa le plaseze. Dar va fi nevoie de cateva plangeri

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să mergi de câteva ori acolo, să le rogi să nu lase murdărie după ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru alex495):

Pai crezi ca Peștele plătește reclamațiile? Alea sunt amendate constant de poliție și nimic de peste 2 ani deja... Sunt cam același fete, ma gândesc sa fac poarta, chiar la strada, efectiv la 5 cm de drum, Așa nu mai au unde sta.

| alex495 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cand o trece un camion sau unu noaptea mai aproape de acostament sa ia si poarta ta cu el. Pai inseamna ca politia e mana in mana cu ei. La Ploiesti stergatorii de parbrize le dau o parte din castiguri sa i lase la intersectia de langa mine. Fac mizerie, se bat noaptea si fumeaza aurolac. Daca cumva ti au dat cu spuma pe geamuri si ai plecat si stai in zona te urmaresc si ti sparg luneta. Asa iau facut lu unu. Pentru niste rahati de 2 lei. Sfatul meu. Nu te mai duce la papagalul din sectie, du te mai sus, cere o audienta la comisar/comandant/inspector ceva mai sus si ii zici ca de atata timp nu s-a intamplat