| andrei1616 a întrebat:

Nu stiu cum functioneaza. Deci.
Cum se calculeaza caloriile? Vreau sa spun din mancare daca mananc 100g de orez sau altceva 2 bucati de piept de pui sa altceva. Cum aflu cate calorii are ce am mancat? Am cantar special care sa il folosesc sa stiu gramii dar nu stiu sa calculez caloriile. Dau funda. Mersi

Răspuns Câştigător
| UsernameFemale a răspuns:

Uite aici un tabel de calorii la fiecare aliment. Aici poti sa iti calculezi si nr de calorii in functie de greutatea si inaltimea ta : http://matrixgym.ro/nutritie/tabel-calorii-din-alimente/