| Mynameiz a întrebat:

Am o mufa de la o baterie externa, dar cum sa incarc alta baterie pentru ca cea de la ea nu mai merge.

1 răspuns:
| Al60 a răspuns:

Daca te referi la cablu prin care se face incarcarea... atunci acesta trebuie verificat. Verificarea se face simplu. O baterie externa despre care stii ca este functionala, se ataseaza cablul pe aceasta baterie si mai departe la telefon. Daca telefonul afiseaza incarcarea este in ordine daca nu, posibil ca acel cablu sa fie defect. Conditia este sa ai certitudinea ca bateria externa este una valida.( in paramerii optimi de functionare ) -deci inlocuirea bateriei externe daca am inteles bine intrebarea ( eu am gasit- o un pic confuza)...
Sper sa-ti fi folosit explicatia.