| Merx a întrebat:

Am o pereche de Casti pentru calculator, si nu se mai aude casca din stanga de la ce o fii? Cea din dreapta se aude.

Răspuns Câştigător
| mk_3564 a răspuns:

Salut!
Cel mai des asta se intampla ca urmare a ruperii unui fir in imediata apropiere a mufei sau a difuzorului (din stanga cazul tau ). Cu castile puse si pornite misca usor firul intai in apropirea mufei, daca nu percepi nici o revenire de semnal incearca sa misti usor firul de la casca in care nu se aude. Daca sunetul revine atunci cand misti firul de la mufa, aceasta se poate inlocui cu una nou (ieftin ), daca sunetul revine cand misti firul de la casca in acest caz ai nevoie de unele noi (scump). Pentru a fi convins ca sunt castile defecte si nu mufa de la pc incearca-le si pe alt device (mp 3, radio, etc.)
Succes.

3 răspunsuri:
| DraGfirE a răspuns:

Ai sters-o de praf? Daca da inseamna ca e incalcit undeva sau s-a stricat asta este.

| Bitzy a răspuns:

Buna! Cred ca sunt vechi.Dar daca sunt noi au fost fabricate cu acel defect.Pwp!

| xItsMe a răspuns:

Mi s-a mai intamplat si mie. Nu e ceva grav... E ceva temporar, dar daca vezi ca nu trece in 2 - 3 zile, iti propun sa-ti schimbi castile big grin