| Cybertrust a întrebat:

Am o placa de baza Asrock alive NF6G-DVI si desi are porturi USB 2.0 (10 porturi. Ea initial are 6, i-am mai adaugat 2 in spate si 2 in fata) si de fiecare data cand introduc un device imi apare mesajul "This device could perform faster if plugged into a USB 2.0 port". M-am gandit ca e de la sistemul de operare, care este windows xp, care ruleaza pe 3 gb ram si un AMD dual core de 2, 9 Ghz si placa grafica Nvidia GeForce 7900 GTX. Cu toate acestea, deschide greu browserul, dar dupa merge perfect. Eu cred ca e problema de la HDD care este IDE, sau de la sursa care e putin cam veche ( are undeva pe la 400 de W)
A mai avut cineva probleme de genul?
Stiti solutii?

2 răspunsuri:
| FIORI a răspuns:

Setarile BIOS sunt corecte?
La mine aparea mesajul asta dupa ce le-am deranjat eu, cum le-am resetat ca default si-a revenit.

| Cybertrust explică (pentru FIORI):

Am incercat si sa ii resetez bios-ul cu jumperul de pe placa, de 3 ori din setarile lui. nimic...