| Florin_4402 a întrebat:

Am o placa video buna dar un procesor cam slab

Dupa cum spune titlul am o place video AH3450 512MB cu ovelock Full HD
Dar am un procesor Intel Celeron 346 cu ovelock la 3.08 GHz
1.5 GB ram DDR1

Cu toate ovelocuri-le facute nu reusesc sa ma joc Assasin's Creed 2 decent
la detalii scazute
Mi se mai intampla ca cand intru in joc sa imi impinga jocul toate detalile la maxim pentru ca pentru placa video nu e o problema dar chiar si daca scat tot la minim jocul tot merge greu si cand zic greu vreau sa zic in jur de 17-38 FPS cand sunt intr-un lift sau ma uit la un zid si nu are de lucru procesorul dar cand ma joc am intre 3-15 FPS cea ce e foarte putin

Cea ce vreau eu este sa imi spuneti daca exista vreun program care ar putea sa lase procesorul sa se mai odihneasca si sa ia din placa video

Si daca puteti sa imi ziceti un procesor potrivit pentru placa mea de baza un dual core caci as vrea sa imi iau unul

Placa de baza este : 8i848p775-g

http://imageshack.us/f/411/unledlw.png/

1 răspuns:
| abyy95 a răspuns:

In primul rand nu e bine sa faci overclock.parerea mea si doar a mea este sa iti iei un dual core la o frecventa de 3.00.3.60 GHz.asa il am si eu.eu am placa video gforce 8600GT pe 128 biti.si proc dual core 3.60. nu exista nici un program ot asa ceva