| Belgravistan a întrebat:

Am o problema... Centrala nu îmi pornește! Ce ar trebui sa fac? Centrala este una conventionala pe gaz, curentul merge, apa merge, gazul merge. Pur și simplu nu mai funcționează deloc, nici un bec nu i se prinde. Ce ar fi de făcut?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Va trebui sa chemi un specialist. Iti arata ceva presiune de apa la manometru?

| Belgravistan explică (pentru darrio2007):

Îmi arata 1, 5 presiunea la manometru

| darrio2007 a răspuns (pentru Belgravistan):

Mda, alta e problema. Cheama un specialist.

| Belgravistan explică (pentru darrio2007):

Am rezolvat, mulțumesc!

| darrio2007 a răspuns (pentru Belgravistan):

Pentru putin.

| mihai69 a răspuns:

Citește manualul de utilizare.
Probabil i s-a ars siguranța.

| Vântulalb a răspuns:

Ai presiune? Uita-te pe manometru. In functie de model ar trebui sa fie intre 1 si 1, 5. Daca e mai jos, incarca cu apa. Daca e bine, cheama service-ul.