| jonydd a întrebat:

Am o problema cu laptopul in spate sa incalzeste asa de tare incat nu poti tine mana pentru ca arde tare care este problema si ce pot sa fac?

8 răspunsuri:
| DarkBlood32 a răspuns:

Si la mine este la fel. crying Numai ca eu am PC si ecranul mi se incinge. crying

| VladPetcu a răspuns:

Man scoate bateria la laptop si tine-l pe incarcator.Iti sugerez sa iti iei un cooler, adica un ventilator mic pentru laptop si sa utilizezi laptopul asa cum iti zic eu.
Funda?

| pretty34 a răspuns:

Sa cumperi un ventilator special pentru laptop.
http://www.shopmania.ro/......rezolvare/

Pana atunci poti sa pui un material rece(lemn, fier), sul n-o sa se mai incalzeasca asa repede.

Răspuns utilizator avertizat
| Laliiiii a răspuns:

Problema este ca nu aai cooler si trebuie sa itit achizitionezi unul si nu e scump mai ales daca vrei sa iti mai folosesti laptopul [iti marturisesc ca am vazut si coolere second-hand bineinteles ca nu arata si nu au aceeasi garantie dar pana iti cumperi unul nou poti sa iti achizitionezi unul nou poti lua unul second-hand care nu depaseste max. 20-23 lei] Funda?

| AlexDng a răspuns:

La majoritatea Laptop-urilor in spate se afla bateria.(acumulatorul). Ori este de la acela si se supraincalzeste ori laptopul este vechi si nu ai destule cool-ere in el. (cooler = ventilator)

| goofykkt a răspuns:

Pai nu este nici o problema e normal sa se intample asta, mare parte din cantitatea de caldura provine de la procesor si placa video, insa fiecare componenta a sa degaja intr-o oarecare masura caldura.In primul rand trebuie sa ai grija unde il tii astfel incat sa ai grija ca gurile de aerisire sa nu fie infundate, nu e recomandat sa-l tii in pat sau pe suprafete acoperite cu fete de mas, materiale sintetice etc. In al doilea rand ar trebui curatat, iar ca ultima masura iti recomand un stand de racire, ventilare, gasesti o multime dand un search pe google.