| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu odnoklassniki.ru
pun parola si loghinul dar imi spune ca pagina mea a fost sparta
ok daca e asa ar trebui sa pot intra pe alta pagina
am intrat pe pagina surorii mele si tot asa imi spune
iar sora poate intra si pe al meu si pe al ei
in ce poate fi problema
am incercat sa intru si de pe mozila firefox dar acolo in general nu apare pagina de odno dar mi se spune ca saitul a fost blocat! ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| nfsw124 a răspuns:

VIRUSUL dat nu face nimic rau computerului doar blocheaza siteul odnoklassniki.

22 răspunsuri:
| P1x3lMD a răspuns:

1.Ai un virus reclama in computer, incearca sa scanezi computerul cu antivirusul (Dr.Web de dorit). Virusul va fi detectat si va fi sters.
2. Daca nu e virus atunci vei putea intra pe site peste citeva zile
3.Este virus, am patit si eu asa, am deschis un link si... Funda te rog frumos big grin

| P1x3lMD a răspuns:

Na,pentru a merita cu adevarat funda, trebuie de ajutat pina la capat.

| maruntzika a răspuns (pentru P1x3lMD):

Ce sa fac nu pot intra de loc pe acest site..imi spune ca este blocat saitul nici nu-mi apare pagina de odno cu loghin etc nimic...(
tu ai patit asa?

| maruntzika a răspuns (pentru P1x3lMD):

Уважаемый пользователь!

Запрашиваемый вами сайт временно заблокирован.
Возможные причины:

Закончился оплаченный период.
Данный сайт нарушил правила хостинга.

Поддержка пользователей хостинга:

Тикет-система
Перейти на сайт хостинг провайдера
Правила пользования хостингом

| P1x3lMD a răspuns (pentru maruntzika):

Sincer am patit exact asa.Acum atentie la ce iti spun:
1.Virusul se afla in discul C
2.In program files
3.Cauta oooo asa ceva era scris
4.stergel
5.Daca asa nu s-a primit incearca sa scanezi cu Dr Web (pe mine asta m-a salvat)

| P1x3lMD a răspuns (pentru maruntzika):

Si inca ceva:Ai primit virusul apasind pe un link, automat sa descarcat o poza cu fata goala si ai sters-o dar totusi virusul a ramas. Exact aceea am patit, urmeaza instructiunile de mai sus

| maruntzika a răspuns (pentru P1x3lMD):

Daa corect o animala de fata mi-a trimis poza ceia cu o fata goala eeeee o omor.dar am scanat cu Dr Web si pe la mijlok se opreste ..viteza scazind.

| P1x3lMD a răspuns (pentru maruntzika):

Nu se opreste viteza, pur si simplu scanind prin C sistem el are prea multe fisiere de scanat.Incerca sa il pui sa scaneze si sa il lasi asa(s-ti cauti de treaba timp de ora si ceva)sI VEI gasi fisierul cu Virus, mai departe ii vei da comnda sa il stearga.
P.s este normal ca assa greu sa scaneze, la un moment dat am avut si eu impresia ca se opreste

| maruntzika a răspuns (pentru P1x3lMD):

Aaaaaa ok mrci mult esti un dulce ca ma ajuti.o sa mai incerc!

| maruntzika a răspuns (pentru P1x3lMD):

L-am lasat toata noaptea si unde se oprise acolo si a ramas!(

| P1x3lMD a răspuns (pentru maruntzika):

Incearca sa te adresezi la un programist, altceva nu stiu.

| parolea a răspuns (pentru P1x3lMD):

Poti sa-mi dai linkul de unde ai luat Dr.web?

| nikoletikdan a răspuns (pentru P1x3lMD):

Si eu am cazut intr-o asa situatie.Incerc sa intru pe odnoklasniki si nu pot.Am urmat sfaturile tale dar la mine in program files nu este ceea ce ai zis tu.

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Buna, ce ciudat. si mie mi-a trimis cineva o adresa pe odnoklasniki, si dupa aceea imi spune ca s-a blocat deoarece sunt acuzata de spam, problema ca nu pot intra pe niciun cont din calculatorul meu.

| maruntzika a răspuns:

Am cautat cum sa sparg o parola pe odno si am intrat pe youtube era acolo un video si dupa ce l-am privit nu puteam intra.( cineva a facut un site cu pozele mele si vroiam sa il shterg)...cum sa-l scanez cu antivirusul?

| P1x3lMD a răspuns (pentru maruntzika):

Apasa pe desktop click-dreapta si deschide Gadgeturi(ACOLO VA FI SI GADJETUL CU ANTIVIRUSL) pUNE-L pe ecran si deschidel, si iti va aparea o fereastra.Mai departe o sa-ti dai seama. Sper ca te-am ajutat.

| maruntzika a răspuns (pentru P1x3lMD):

Prima data am incercat cu Dr.Web dar pe la jumatate antivirusul meu gaseste un virus si asta se opreste. apoi am incercat cu antivirusul meu...dar nimic((((((((((((((((((((((((((

| P1x3lMD a răspuns (pentru maruntzika):

Incearca cu Dr.Web incaodata, sa va primi, si vei da comnda antiviruslui sa stearga virusu sau macar sa lecuiasca fisierul

| maruntzika a răspuns (pentru P1x3lMD):

Ok dar de 2 am incercat...nu te-ai saturat de mine?big grin

| valeriac152000 a răspuns:

La mine azi tot o spurcaciune de fata mia tris mesajul si mi-a blocat pagina.sad

| nfsw124 a răspuns:

Puteti sa-mi dati un link cu virusulbig grinbig grin

| parolea a răspuns:

Poti sa-mi dai linkul de unde ai luat Dr. web