| bada_3202 a întrebat:

Am o problema cu placa de baza...cand bag mufa cu 4 pini aceea patrata nu se mai aprinde. da doar un soc de curent si atat. dar cand o scot si las alimentarea cu 20 pini porneste(dar nu pornesc toate componentele(pornesc:coolerul crede ca functioneaza si cateva din auxiliare(placa tv tunner... dar nu mi se aprinde monitorul, posibil sa nu porneasca placa video)ce pot sa fac sau de la ce e acea mufa cu 4 pini ce alimenteaza si ce ar putea fii defect.
P. S:si scot toate auxiliarele(placa video hdd unitatea optica etc) si am lasat doar ramii si procesorul pe el de la ce poate sa fie?

2 răspunsuri:
| Alexintunecatul a răspuns:

Cand lasi alimentarea cu 20 pini nu se aude nici un piuit?

| bada_3202 explică:

Nu!