| AnaAna8 a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu. L-am pus la încărcat și la un moment dat mi-a zis ca bateria are o temperatura prea scăzută ca sa se încarce. I-am scos bateria și nimic. Mai nou dacă îl scutur puțin îmi zice ca se încarca chiar dacă el nu e la încărcat. Ce pot sa fac? Sunt foarte speriata.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil este stricat incarcatorul de telefon, nu bateria telefonului.
Cauta un alt cablu prin casa, sau pe la prieteni si incearca sa-ti incarci telefonul, macar sa ai certitudinea ca nu-i cablul stricat.

| cfrtobias a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai cum sa fie cablu de nu e bagat?

| Violleta2022 a răspuns (pentru cfrtobias):

Cablul poate sa fie: defect, rupt, stricat, asta am spus!
Intai verifici cablul de incarcare, ca ala se strica cel mai repede, dupa care verifici bateria telefonului.
Ce-i atat de greu de priceput?

| cfrtobias a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu cred si cum zice problema ar fi din telefon poate se strica sau ceva

| Violleta2022 a răspuns (pentru cfrtobias):

Poti sa crezi ce vrei tu, esti liber!