| ʬʚ_Rocsana_1993 a întrebat:

Am o problema cu un laptop fujitsu...nu se mai incarca bateria.Scrie "plugged in, not charging".Ce are?big grin

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Asta du-l la garanție dacă laptopul este nou zici că are 3-4 luni până la 6 luni bateria intră în garanție, dar s-ar putea să fie altceva și nu bateria ci sistemul de încărcare.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai primeste curent. Posibil ca nu ai mai utilizat-o mult timp.

| Azµre a răspuns:

Ascultă la mine scumpo, scoate laptopul din priză, scote-i bateria, fă pe pinii unde intra bateria un contact cu o cheie sau orice metalic, apoi, pune bateria la loc și pornește-l, după ce l-ai pornit bagă-l în priză.

| ʬʚ_Rocsana_1993 explică (pentru Azµre):

Sincer...mi-e cam frica sa fac astalaughing)

| ʬʚ_Rocsana_1993 explică (pentru Azµre):

Sincer...mi-e cam frica sa fac astalaughing)).

| Azµre a răspuns (pentru ʬʚ_Rocsana_1993):

Fă cum îți zic eu, scoate-l din priză, scoți bateria și unde face bateria contact în laptop fă un contact tu pe piciorusele alea cu ceva metalic, pune bateria la loc dăi drumul și merge.
De ce să cumperi baterie nouă dacă aia nu are nimic? Și poate merge cum zic eu?! Încearcă!

| ʬʚ_Rocsana_1993 explică (pentru Azµre):

Nu mergebig grin

| Azµre a răspuns (pentru ʬʚ_Rocsana_1993):

Asta du-l la garanție dacă laptopul este nou zici că are 3-4 luni până la 6 luni bateria intră în garanție, dar s-ar putea să fie altceva și nu bateria ci sistemul de încărcare.

| alexutza071 a răspuns:

Buna! cel mai bine este sa mergi la un specialist pentru ca tu nu ai ce ii face.Bateria nu se incarca si asta este o problema.

| Skizzi a răspuns:

Se strica cu timpul. Si eu am avut si am patit la fel.Schimba-i bateria!

| Maryan01 a răspuns:

Rocsana incearca sa iti iei o baterie noua deoarece dupa multe deschizatri si inchizaturi s-a dereglat portul si ip de la baterie si ti s-a dereglatwinking mi s-a intamplat si mie funda?big grin

| ʬʚ_Rocsana_1993 explică:

Am uitat bateria 1 sapt la camin..si l am tinut doar pe priza. App. laptopul are cam 3-4 luni.e nou. O sa iau alta. Merci pentru ajutor.

| lorenzo620 a răspuns:

Bateria la laptop are o durata de viata limitata iar dupa multe cicluri de incarcare/descarcare a ajuns la capatul vietii. Teoretic se poate repara problema acesta resetand cipul bateriei, dar nu e garantat ca bateria va mai functiona corespunzator.Recomandarea mea ar fi sa iti cumperi o baterie noua.