| silver_1012 a întrebat:

Am o problema in Word - folosesc OfFice 2000 - nu reusesc sa fac numerotarea paginilor sa apara si la inprimare. Am folosit urmatorii pasii : inserare/numerotare pagina/partea de jos a paginii/la dreapta/bifa in casuta - afisare numar pe prima pagina/ok; ca rezultat am obtinut numerotarea in coltul din dreapta sus al chenarului de subsol - font 12 Times New Roman iar dimensiunile de baza ale marginilor din initializare pagina sunt: sus 25mm, jos 25mm, stanga 35mm, dreapta 35mm, pozitie indoire- stanga, pentru. indoire 0mm, orientare- tip portret, antet 12, 5mm, subsol 12, 5mm. Unde sa mai caut si ce sa mai verific?
Pe un alt calculator cu Office 2007 nu am aceasta problema. Va rog dati raspunsuri la obiect fara trimiteri pe diferite site-uri.
MULTUMESC ANTICIPAT

Răspuns Câştigător
| zuzukaeu a răspuns:

Ti-as sugera sa dezinstalezi office-ul 2000 si sa instalezi office 2007 si ai scapat de problema.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat sa intri in VIZUALIZARE - ANTET SI SUBSOL, sa intri in partea de jos de la SUBSOL si sa alegi INSERARE NUMAR DE PAGINA?
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi sa nu fie setata hartia la Letter, pune-o pe A4

| silver_1012 explică:

ITI MULTUMESC PENTRU INCERCAREA DE A MA AJUTA DOMNULE "normal".
Cunosc metoda indicata de dv. si vreau sa va spun ca nici aceasta nu da rezultate. In ambele cazuri imi apare la print preview si la inprimarea propriuzisa doar partea de sus din cifra (motul cifrei ca si cum restul ar fi acoperit de spatiul subsolului, desi cifra este incadrata in intregime in acest spatiu). Am incercat sa jonglez cu marimea fontului si cu toate celalalte cote de mai sus. Imi pare rau ca nu pot sa pun aici un print screen.
Trebuie sa repet faptul ca pe un alt calculator ce are instalat Office 2007 nu am aceasta problema. Nu stiu unde sa mai caut desi am cautat in toate setarile de Word si cele ale inprimantei.