| jonydd a întrebat:

Am o problema intro zi am tras tare la sala si ma doare bicepsul incat nu mai pot intinde mana bine am febra? doar la dreapta la stanga mai putin.

4 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Da, ai febra musculara. Ca sa-ti treaca mai repede continua sa faci exercitii (la inceput, pana se incalzeste muschiul, va fi greu) usoare, nu te mai forta.
Daca astepti sa se vindece de la sine o sa dureze cam 5-7 zile si apoi cand o sa tragi iar mai tare, vei pati la fel.

| Cosmin86 a răspuns (pentru GregHouse):

Cum sa continui sa faci exercitii cand ai febra, tu nu ai auzit de supraantrenament?

| RobyAlex a răspuns:

Asa am patit si eu happy in 2 3 zile o sa iti treaca dar ai grija data viitoare sa tragi numai cat iti permite bratul sa nu te doara iar asa tare.

| r1a2 a răspuns:

Da ai freba musculara trebuei sa nul mai fortezi se vindeca singur!