| Anomim2025 a întrebat:

Am o problema la facultate. Cum pot sa imi inving teama de a vorbi in public cand prezint in proiect? Mereu am emoti...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te gandesti ca tu esti seful firmei tale iar ei sunt "sclavii" tăi si le prezinti fără emoții.

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Probabil esti genu de persoana negativista care gandeste prea mult.
Te gadesti la ce cred altii, cum faci, daca nu iese bine, daca asa sau daca asa.
Emotile le invingi prin practica.
Si nu e ceva anormal sa ai emotii in situatii de genu.
Putini sunt cei care nu au emotii in situatii de genu!

| Kayn221 a răspuns:

Și eu sunt panicat când măgândesc că o să încep facultatea. Nu prea am încredere în mine și îmi e teamă să nu fiu judecat... dar cineva mi-a spus odată că toată lumea are rețineri când e vorba să facă anumite lucruri și că nu e viața nimănui în joc. O să mă axez pe asta și sper să fie bine happy Îți recomand să o faci și tu.

| FulgerInfinite a răspuns:

Asta e o problema profunda....Iti recomand sa incerci sa iti imaginezi ca esti singur si repeti ceva.Cand vorbesti nu te gandi la ei gandeste-te la ce ai tu de oferit deoarece toti suntem speciali.