| LeKaAlex a întrebat:

Am o problema la scoala cu un asa numit bully, daca port la mine in ghiozdan un spray paralizant fara sa stie NIMENI ( stiu ca este interzis in scoala ) si dupa ore pe STRADA ( unde este legal sa il folosesti in legitim auto-aparare ) il folosesc sa zicem dupa ce imi da un pumn bully-ul cand apare politaiul poate sa te intrebe : "unde l-ai tinut pana acum?" Si tu zici:"ca in ghiozdan" poate sa-ti faca ceva? Okk poate te sanctioneaza dar daca ii zici " l am ascuns dupa un copac pe STRADA" poate sa te sanctioneze?

Raspundeti numai la ce-am mentionat stiu ca pot sa folosesc alte metode de a opri acel BULLY dar sunt curios la raspunsu din situatia asta.

11 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu trebuie sa dai explicatii pentru portul de spray.
Eu am ajuns sa dau declaratii dupa ce l-am folosit, si nu m-a intrebat nimeni daca era cazul, sau nu.
Bine, am atestat de paza si eram in post, asta e alta poveste laughing

| iSaiyan a răspuns:

Pai să știi că acel spray lacrimogen sau ce o fii nu prea ai voie să îl folosești acel spray este folosit doar pentru apărare deci îl poți scoate doar când cineva te agresează sau daca cineva vrea sa te bata etc.

| iSaiyan a răspuns:

Pai să știi că acel spray lacrimogen sau ce o fii nu prea ai voie să îl folosești acel spray este folosit doar pentru apărare deci îl poți scoate doar când cineva te agresează sau daca cineva vrea sa te bata etc. și nu sunt sigur daca te poate sancționa pentru asta dar nu cred.

| iSaiyan a răspuns:

Pai să știi că acel spray lacrimogen sau ce o fii nu prea ai voie să îl scoți fara motiv acest spray se folosește doar pentru apărare adică când cineva te amenință sau vrea sa te bata sau sa se dea la tine etc. și nu știu dacă poți fii sancționat pentru asta dar cred că nu daca l-ai folosit in scop de aparare

| er69re a răspuns:

Dacă ești minor, nu ai voie să deții așa ceva.
Dar nu te mai gândi ce-ți va face polițaiul, e nimic pe lângă ce-ți va face bully!
Rezolvă-ți problemele altfel.

| asslove a răspuns:

Daca te intreaba cineva, spune ca l-ai ascuns intr-un loc secret sau ca te-ai intalnit cu cineva care ti l-a dat si nu da detalii. Nu are ce sa iti zica din moment ce e legal sa ai asa ceva pe strada. In orice caz, trebuie sa negi ca l-ai avut la scoala si sa nu il mai aduci la scoala o perioada dupa incident

| LeKaAlex explică (pentru asslove):

Ok acel bully are prieteni multi si o sa vada si o sa fie fake martori si vor zice ca eu am i am dat cu spray degeaba ceea ce nu o sa fie asa... in situati de genu asta cum se procedeaza?

| Puyasigeorgehora a răspuns (pentru LeKaAlex):

Le zici că ăia sunt prietenii lui care voiau si ei să te bată, s-au strans acolo in caz că-si lua bătaie bully.

| LeKaAlex explică (pentru Puyasigeorgehora):

O sa ma sanctioneze daca am doar 17 ani?

| Puyasigeorgehora a răspuns (pentru LeKaAlex):

Daca e Paralizant, cam da..., daca era lacrimogen mai era ceva

| LeKaAlex explică (pentru Puyasigeorgehora):

Care e diferenta intre paralizant si lacrimogen?