| Maryse007 a întrebat:

Am o problema legata de windows 7, am adaugat o parola contului meu de administrator, nu am uitat-o insa nu mai merge,cand apas pe iconita imi zice asa :"The user profile servise failed the logon, user profile cannot be loaded. " straight face si nici macar nu imi apare sa bag parola, pur si simplu apas pe iconita si imi zice direct asa.Mai am si alt cont secundar, dar fara administrator nu pot sa instalez nimic sau sa downloadez dupa acela. Ce e de facut?

1 răspuns:
| esteamstaff a răspuns:

Buna,
Pentru a rezolva problema, creeaza un dvd cu programul ERD COMMANDER, program care te va ajuta sa intrii in sistem. Ulterior, copiaza tot ce ai de salvat in disc-ul pe care ai datele importante, apoi intra in setari si anuleaza conturile de admin-user pentru a putea accesa calculatorul direct. Daca programul iti permite aceasta modificare, da-i un restart la final si in mod normal ar trebui sa functioneze. Daca nu functioneaza, e o problema din registrii sistemului si nu cred ca poti sa faci altceva decat un reinstall.