| Mescavlad a întrebat:

Am o scurta intrebare, cumva pistoalele airsoft cu CO2 se pot folosi si fara capsula de CO2?

Adica sa trag doar cu bile fara CO2
Ms

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt arme care arunca bile prin presiune (compresia) aerului din teava sau cele care au cuie percutoare ce lovesc bila.
Uite unul cu percutie: https://bit.ly/2QqyCzh
Pistolul cu CO2 nu poate fi facut sa traga fara butelia necesara.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si ce crezi ca o sa arunce bilele?
Acestea sunt aruncate tocmai de CO2 din capsule, nu de altceva.

| Zuzu1991 a răspuns:

Sigur, folosesti FORTA
sau nici nu iti mai trebuie pistol, arunci bila direct cu mana