| ekkk a întrebat:

Am o statie care da tensiune in bass adica daca trec de un anumit volum chiar daca nu am muzica pornita se aude basul extrem de rau si ii se misca membrana
de ce?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Presupun ca atunci cand ii dai volume up (mai tare) atunci iti scoate acest bass. Deoarece chiar daca ai sau nu muzica mufa este conectata si se aude acel parait. Deconecteaza mufa si nu o atinge. Poti sa te joci la volum cat vrei fara sa se mai auda vreun lucru.

| ekkk explică (pentru Bula):

Ai avut dreptate
mersi

| InteractiV a răspuns (pentru ekkk):

Nu ai pentru ce, oricand.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La careva cablu sau aparat conectat nu-ti face bine contact ECRANAREA, iar in difuzor se aude varaitul caracteristic de la retea (50 Hz si armonicile).
Schimba pe rand cablurile de intrare, deconectandu-le pe rand intai de la aparatele conectate si vei vedea cand dispare braitul, care element din lantul audio are problema.

| ekkk explică (pentru Bula):

M-am gandit si la asta
multumesc pentru sugestie