| anonim_4396 a întrebat:

Am observat la aplicatia de la santander ca are optiunea "send money to an atm", as putea sa scot bani de la atm fara card?

4 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Cel mai probabil da, la BT unde sunt eu se poate. Dau din aplicație că vreau bani, îmi trimit ei un cod pe care îl introduc în bancomat după ce am activat opțiunea retragere cash fără card și merge.

| Răzvi42 a răspuns (pentru mastadont):

Asa imi apare si mie in aplicatie sa imi dea un cod. Si cum faci la bancomat? Pe ce apesi cand te duci acolo? Bagi decat codul si atat? fara pin?

| mastadont a răspuns (pentru Răzvi42):

Da. La bancomat trebuie să ai un buton retragere cash fără card. Acolo introduci acel cod și îți vor fi disponibili banii. Bine-înțeles, banii vor fi scoși din contul tău, însă opțiunea e utilă dacă ți-ai uitat cardul acasă.

| Răzvi42 a răspuns (pentru mastadont):

O sa incerc sa ma duc la tb, eu am card la santander in Spania dar am optiunea asta in aplicatie sa primesc un cod.