| Mosuca a întrebat:

Am pc dar nu am invatat nimic despre el.
Daca descarc un driver, el se instaleaza automat sau trebuie un program care sa il instaleze? Cum fac. Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Driverul descarcat il vei gasi in folderul unde s-a descarcat, de obicei in Downloads(descarcari). El se descarca in format.exe. Trebuie sa il instalezi tu dand click dreapta-open si apoi urmezi pasii next, next, eventual accepti termenii si conditiile si in final, finish. Dupa orice instalare este recomandat sa repornesti PC-ul pentru ca driverul sa aiba efect. Daca te mai intereseaza ceva, intreaba-ma.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu este in formatul cu.exe, poate fi in formatul.rar. Atunci il dezarhivezi (recomand 7ZIP) intr-un folder (sa zicem "A") si apesi pe exe de acolo. Poate fi un fisier de tipul Setup.exe, sau Install.exe, etc.

| K0sti a răspuns:

Invata si o sa stii!

| Mosuca explică (pentru K0sti):

Pe vremea cand eu aveam varsta ta, ne se faceau la scoala ore de pc. Invata tu si spune-mi si mie.

| K0sti a răspuns (pentru Mosuca):

Nici la mine, tinand cont ca sunt nascut prin 67...

| Mosuca explică (pentru K0sti):

Ehei, esti tinerel...

| K0sti a răspuns (pentru Mosuca):

Mersi happy