| iumele a întrebat:

Am pierdut diploma de 10 clase, cum o pot recupera?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu o gasesti poti obtine un duplicat al diplomei, depunand o cerere in acest sens la scoala care ti-a eliberat-o.

Bula
| Bula a răspuns:

In caz de pierdere sau deteriorare a unui act se poate cere si obtine emiterea unei dubluri de la institutia care a eliberat actul original.

| theforceofgood a răspuns:

Te duci la instituția respectivă şi vei un dublicat. Acolo te vor identifica cu ajutorul buletinului şi te va căuta în arhivă sau în baza de date. După ce te vor găşi în baza de date, vor lua informații din dosarul tău de acolo şi î-ți vor elibera un dublicat.

| MihaelaLigia a răspuns:

Cum recuper diploma de 10 clase