| Tamasciuc_Alin_1993 a întrebat:

Am pierdut telefonul cu tot cu cartela de Orange imi pot recupera numarul inapoi?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la Orange cu CI si ceri blocarea cartelei pierdute si o cartela noua.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Iti poti recupera numarul de telefon daca mergi in orice Orange Shop, avand la tine actul de identitate.
O zi buna,
Orange Helper

| Anonim34231 a răspuns:

Nu trebuie sa ceri blocarea cartelei. ce a vrut Bula sa spuna, e sa iti blochezi numarul, nu cartela.
Poti face altceva mai simplu. te duci la Orange si zici sa iti schimbe cartela. (nu conteaza daca esti pe prepay sau abo) prin schimbare de cartela, pe cartela ce l-ai pierdut, se va lua semnalul ( adica nu o sa mai poata folosi nimeni aceea cartela ) iar o sa iti deie o alta cartela noua, pe care o sa ai numarul tau adevarat.