| Ronaldo_Messi_2001 a întrebat:

Am primit un mesaj pe facebokk in privat de la un prieten in care scrie: "daca nu trimiti acest mesaj la inca 25 de persoane contul tau va fi inchis de administartorul Facebokului". Credeti ca este o gluma?

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este aiureala. Daca boul impreuna cu alte rumegatoare iti fac raport airea ti-l pot suspenda putin timp dar apoi adminii vor vedea ca nu este nimic rau si vei scapa. Nu-i baga in seama.

Bula
| Bula a răspuns:

Este ca un fel de virus.
Se propaga din cauza credulilor care-l trimit mai departe si/sau culege si datele tale personale (lista de prieteni, locatia ta, numerele din telefonul tau etc.
Cand dai share, se activeaza si isi face "treaba" pentru care a fost programat.

| Adry05 a răspuns:

Normal ca e vrajeala. Chiar Mark a postat odata un mesaj pe pagina lui oficiala spunand ca sa nu cred astfel de prostii, ca nu ne inchide nimeni contul fara motiv.
Incepe cineva gluma si dupa raspandeste lantul sa vada cati prosti intra in lant. laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa fie gluma? Crezi ca Zuckerberg sta degeaba? A invatat limba romana si iti citeste tie mesajele

| untu a răspuns:

E o gluma! Cine putea sa va scrie asa ceva? Unui prieten bun cu tine nu ar face asa ceva! E o farsa (capcana) din partea hackerilor! Nu o lua in seama!

| Gonrax a răspuns:

Prietenul tău nu are creier.

Răspuns utilizator avertizat
| Desireღ a răspuns:

laughing)) nu.
îs mesaje gen "numără până la 5, apoi pune-ți o dorință..., trimite mesajul la 10 prieteni din listă dacă vrei să se întâmple asta, dacă nu se va întâmplă opusul"

| Andersen2k18 a răspuns:

Este clar o gluma proasta, nimeni nu iti poate inchide contul de Facebook de cat tu sau daca primesti raport pentru continut neadecvat.Iti sugerez sa-i dai block prietenului tau.

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Câte mesaje de astea am ignorat, trebuia să mi se închis Facebook-ul de mult

| Silent3025 a răspuns:

Ala e un mistocar, nu prieten! un prieten nu-i scrie celuilalt astfel de tampeni!

| flash2002 a răspuns:

Nu baga in seama, e vrajeala