| Genii a întrebat:

Am pus intrebarea precedenta crezand ca daca toate filmuletele se deschid in GOM Player pictogramele (adica imaginea lor cand nu sunt deschise) sa apartina filmuletului. De exemplu cand apartin Winamp-ului pictograma lor este simbolul winamp-ului si la GOM Player la fel. Eu vreau ca pictograma sa fie o imagine surprinsa in filmul respectiv. Sa-mi fie mai usor sa-mi dau seama despre ce filmulet e vorba... Stie cineva cum as putea sa fac ca toate filmuletele sa aiba pictograma o imagine din ele? Sau daca nu pot face eu asta, ce program de vizionat filme o face?

9 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

În folderul cu filmele apeşi View, şi apoi dai Thumbnails...

| Genii explică (pentru angel74dm):

Se vede ca nu ai inteles nimic din ce-am spus! Doar la poze se vede pictograma daca dau Thumbnails. La filme nu...

| Genii explică (pentru angel74dm):

Se vede ca nu ai inteles nimic din ce-am spus! Doar la poze se vede pictograma daca dau Thumbnails. La filme nu.

| angel74dm a răspuns (pentru Genii):

Nu trebuia să scrii de două ori, că am priceput o dată... În primul rând nu ai menţionat în întrebare că ai încercat deja asta, în al doilea rând nu doar la poze se vede aşa, ci şi la filme, deoarece la mine se văd, iar în al treilea rând dă tastă dreapta pe un film, apoi du-te la "Open with", acolo alegi "Choose program", în josul ferestrei deschise bifezi "Always use the selected program to open this cand of file", apoi cauţi Windows media player, apeşi pe el o dată şi dai ok. Apoi opreşti filmul ce s-a deschizi şi o să vezi în folder (dacă le ai thumbnails) că se văd pictogramele filmelor. Majoritatea filmelor încep însă cu ecran negru, deci nu la toate o să vezi actori, generic, etc...

| Genii explică (pentru angel74dm):

Nu am scris intentionat de doua ori...Dar la mine nu e niciun thumbnails...In fine, mersi oricum straight face

| Genii explică (pentru angel74dm):

Nu merge decat la cateva filme. Restul au format MPEG-4 si de aceea nu merge.

| angel74dm a răspuns (pentru Genii):

Există o explicaţie! vorba lu' Leana... Deci chestia cu vizualizare, miniaturi merge, ţi-am spus eu. Înseamnă că de la formatul filmelor e aşa, nici la mine nu se văd chiar toate. Ca să se vadă toate, ar trebui să le converteşti din MPEG-4 în AVI şi s-ar pierde dn calitate...

| Genii explică:

Aaa... Am gasit big grin La mine e in romana si scrie "miniaturi". Tot aia, nu?laughing

| Genii explică:

Bun, am facut exact cum mi-ai spus si apare tot simbolul de la winamp. Si nu-mi spune ca am gresit ceva pentru ca am facut 100% cum mi-ai cerut. Mersi oricum.