| Kikoo a întrebat:

Am pus o comanda sa vina prin Posta Romana pe numele meu, dar adresa este diferita de cea din buletin. Pot ridica coletul?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Da. Mai ales daca te vei duce cu avizul pe care posta ti-l va lasa in cutia postala. Dar chiar si fara aviz, poti sa stai linistit.

| CuriousStuff a răspuns:

Daca e intern, da, o sa poti ridica. Daca e un colet din afara si mai ales din afara Europei nu o sa ti-l dea daca nu corespunde adresa exact cu cea din buletin.

| Felekan_Ramona_1978 a răspuns:

Da, important este sa-ti fi scris numele corect si complet. Viza de resedinta si flotantul de aplicat in buletinul de identitate in cazul schimbarii adresei nu mai sunt la moda, asa ca, stai fara grija!