| suceava a întrebat:

Am reinstalat windowsul si am sters partitia d fara sa vreau, aveam fotografii salvate le pot recupera

cu stima si respect DRAGOS

2 răspunsuri:
| Wonderland a răspuns:

Daca ai facut back-up cred ca poti sa le recuperezi. daca nu, asta e.

| Wonderland a răspuns:

Backup-ul de date reprezinta procesul de copiere al datelor cu scopul de a putea fi restaurate in eventualitaea in care datele originale se pierd.

Procesul de backup reprezinta o succesiune de operatii complexe : arhivare, compresie, criptare, salvare, verificare, restaurare.