| Ciuculescu_Cristi_1988 a întrebat:

Am returnat acum două saptamani un telefon Iphone 7 Plus 32 GB mai exact în data de 2.2. 2017 atunci l-am predat curierului.Bun, de atunci si până în data de 9 telefonul a stat în depozitul fan courier nu am înceles de ce nu a fost livrat a doua zi cand expeditia a plecat din hub-ul resita spre hub-ul de destinatie. De atunci observ la detalii livrare că a fost stornat ok. Andreescu am trimis email celor de la firma de curierat si mi-au spus că expeditia a fost livrata. A mai trecut o saptamana si nu am primit niciun raspuns daca a fost solutionata cererea de retur. Ce as putea face în aceasta privință� �

Răspuns Câştigător
| Seven07 a răspuns:

Nu cred ca eMag, cred ca magazinul partener in acest caz trebuie sa apelezi la magazinul partener si sa discuti cu ei.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Prin ce firmă ai trimis telefonul, prin fan curier? Daca e prin fan curier, trebuie sa suni la ei sa afli ce s-a intamplat, dar unde trebuia sa trimiti telefonul? Era in garantie?

| Ciuculescu_Cristi_1988 explică (pentru CristiDinBucuresti):

La eMag am returnat telefonul iar când l-am predat prin fan courier, am fost informat prin Email că expeditia cu awb-ul a fost livrata. La detalii livrare scrie stornat ok Andreescu

| Seven07 a răspuns:

Explici vag, mai exact, ti-ai primit banii inapoi? Daca nu si asta e problema fa un print-screen la faptul ca iti arata ca ai predat curierului telefonul si tot traseul, sa ai si data si ora vizibila si trimite un mail site-ului. Apoi suna la locul de unde ai comandat telefonul si explica-le situatia. Am trecut prin ceva similar si a durat cam o luna pana mi-am primit banii.

| Ciuculescu_Cristi_1988 explică (pentru Seven07):

Telefonul l-am returnat la eMag am si completat online pe site la ei acel formular, am tot sunat la ei si mi-au zis că momentan nu a fost făcută solutionarea pentru retur. Au trecut 10 zile si în mod normal termenul este de 14 zile pentru a mi se restitui banii

| Seven07 a răspuns (pentru Ciuculescu_Cristi_1988):

Nu cred ca eMag, cred ca magazinul partener in acest caz trebuie sa apelezi la magazinul partener si sa discuti cu ei.