| catalin1989 a întrebat:

Am saci de beton la 25kg sunt direct pregătiți doar să îl bag la betonieră și nu știu cum să calculez pe suprafața

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Betonul nu se calculeaza pe suprafata, ci pe VOLUM si greutate.
Decat sa strici materialul, cheama un constructor cunoscator, sa-ti calculeze necesarul de material, eventual sa faca si turnarea.

| gheorghe699 a răspuns:

Depinde,pentru ce faci betonul, poti masura cu lopata, ex daca vrei sa faci raport 5/1, ve-i masura cate lopeti are un sac de 25 kg ciment (cred ca 5)si pui un sac de ciment si 25 lopeti nisip, pietris, sort.
spor la treaba!

| Ionut58282856 a răspuns:

O intinzi si vezi, succes, funda?