| anonim_4396 a întrebat:

Am sanse sa mai scot petele de ceai verde de pe un tricou bej de bumbac?

3 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Freaca pata cu sapun de rufe si lasa cateva minute sa stea, dupa care spala cu apa rece. Nu spala cu apa calda, pentru ca pata se va fixa (ca si in cazul petelor de cafea).

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Da cu Vanish pui pe pata si il bagi la masina.

| zeDruit a răspuns:

Eu zic sa incerci Vanish, pui pe pata si sa il lasi 10 minute asa, apoi cu o carpa moala freaca locul pentru a scoate pata, daca ii adanca pata, mai trebuie sa faci o data.