| italia4ever a întrebat:

Am si eu antivirus eset nod32 si am observar ca dupa ce ii dau sa scaneze, daca gaseste un fiser infestat mi-l pune automat in carantina, as vrea sa stiu daca acel fiser infestat mai poate sa imi faca probleme in PC de acolo din carantina

2 răspunsuri:
| tteo92 a răspuns:

Pai dai sa il stearga nu sa il puna in carantina, pentru ca practic el tot in pc ramane, daca ti se dezactiveaza din greseala anti-virusul, poate sa-si faca de cap toti virusii stransi acol, si depinde cat de multi a adunat, daca o sa ti se dezactivere anti-virusul o sa iti intorca tot pc-ul peste cap, daca i puii in carantina si o sa iti fie tie cat mai greu apoi.
Seteaza sa-i stearga!

| italia4ever explică (pentru tteo92):

Este tot una daca ii sterg eu din carantina?
cum as putea sa-l setez sa imi stearga automat virusii din carantina?