| KingZen10 a întrebat:

Am și eu o curiozitate legată de țigări.De exemplu iau un pachet de Kent 4 lung si unul de 4 scurt.Care e diferența între cele două in afară de lungime, de ce ai da aceeași bani pe scurt, mai bine îl iei pe cel lung, nu e aceeași chestie adică ca si tărie?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Unii zic că e mai "sănătos" fumând țigări scurte

| KingZen10 explică (pentru sierra1):

E ideea cred ca se termina mai rapid, deci fum inhalat mai puțin...

| sierra1 a răspuns (pentru KingZen10):

E doar ideea

| Eugen80 a răspuns:

Marketing si fite.
Renunta la fumat, fa socoteala cati bani cheltui si ce ai putea sa-ti cumperi in 10 ani cu acei bani, mai ales ca vei consuma tot mai mult si te vei imbolnavi tot mai des.