| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare: Poate cineva deja sie raspunsul si a mai facut, poate nuh.Stiti ca fiecare aveti un ip, si poate unii din voi au si router pe langa acesta.Eu am ip static, si router de la clicknet si vreau sa stiu cum pot sa-i restrictionez accesul: De exemplu', sunt 2 modalitati in care poti intra pe router: pe adresa routerului, la mine 192.168.1.1 sau pe IP direct. Faza e ca daca altcineva imi stie ip-ul, poate sa intre si el pe routerul meu (nu e vorba ca poate accesa internetul) ar poate acesa informatii din router sau chiar sa-l opreasca.Am un Huawey echolife hg510. Puteti sa-mi spuneti cum pot restrictiona accesul la adresa ip, adica, atunci cand cineva intra pe adresa mea de ip in browser, sa nu-i arate nimic?happy

2 răspunsuri:
| bluuuu a răspuns:

Da... schibati ip in ip20 si iti merge ii ft usor http://www.tpu.ro/design/images/emoticons/1.gif

| itextrat a răspuns:

Daca vrei sa afli adresa ip locala a routerului, citeste asta: http://bit.ly/1WA3h8d