| Tayzon a întrebat:

sunt conectat cu wireless la un modem adsl, modemul functioneaza corect in schimb conexiunea wireless cade mai mereu, distanta dintre modem si wireless este de 6 metri, sunt conectat normal nu prin wi-fi, am incercat prin wi-fi si nu a mers, marca wirelessului este d-link GWL-G122, daca restartez modemul din cealalta camera conexiunea la wireless revine. Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pune modemul wifi mai aproape de pc sau laptop si asa nu o sa mai aiba probleme, daca persista beleaua contacteaza firma cu care ai internet sa trimita un operator acasa.

| Intruder19 a răspuns:

Daca intre acei 6 metri sunt pereti de beton, semnalul se pierde si conexiunea pica.

| CM7YRE a răspuns:

Vezi ca ar trebui sa existe o optiune,scrie reconnect automatically,o bifezi pe-aia si-ar trebui, chiar daca pica, sa se conecteze automat.