| PrincessSophie a întrebat:

Am si eu o mica intrebare. Stie cineva cum as putea sa trimit o carte in strainatate? Adica, pot s-o trimit sub forma de scrisoare intr-un plic mai incapator sau trebuie sa o trimit sub forma de colet/pachet. Mentionez ca, cartea e destul de subtirica si-ar incapea lejer intr-un plic mare. Daca se poate sa-mi dati si cateva informatii legate de plata. Multumesc.

4 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Sub forma de colet. O sa ti-l cantareasca, o sa te puna sa scrii adresa exacta si sa semnezi + sa platesti o suma destul de mare. Daca te intreaba, ii zici ca n-are nicio valoare cartea (ca altfel trebuie sa pui acolo factura fiscala si ce-ti mai cere, si e un adevarat balamuc)
E un ghiseu special unde trebuie sa mergi, intrebi de el acolo.

| PrincessSophie explică:

Va multumesc frumos pentru raspunsuri.

| Miauus a răspuns:

Pai daca iti intra intr-un plic mare, trimite asa nu te mai chinuii nu de alta dar iesi mai ieftin happy

| valyseby a răspuns:

Mai sigur ar fi sub forma de colet si cred ca re costa intre 5 si 10 lei.