| gatita a întrebat:

Am si eu o mica nelamurire. Care dintre telefoanele acestea este mai bun? Nokia C7 sau Iphone 4? va rog, raspundeti-mi! C7 are camera de 8 iar iphone 4 de 5mp...ps: la care iese poza mai buna?

Răspuns Câştigător
| lola_5690 a răspuns:

Normal ca la 8 mp, daaa
pai ambele sunt bune, dar cica cu iPhone 4 nu poti filmasad
e oricum alegerea ta! Si sa stii ca eu as alege Nokia pentru. ca e o marca super buna!winking

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca te gandesti doar la poze ...cumpara un aparat foto! Ai idee ce face Iphone 4! Are 300.000 de aplicatii in Apple Store pe care le poti descarca in tel tau! Procesorul este aproape dublu ca putere 1 Ghz, memorie interna pana la 32 Gb, are 640 x 960 pixels,. Clar! este superior oricarui telefon.

| semix a răspuns:

Salut. iphone 4 e mult mai bun ca C7, dar la poze difera putin (C7 are rezolutia mai mare, dar si iphone 4 face poze bune ). mai bine iti cumperi N8, are cea mai buna camera foto de pe piata (12MP, video 720p@25fps). bafta big grin

| marcelboss a răspuns:

Salut iphone 4 are camera de 5 mp si poate filma in HD (hight definition) iphonul e peste Nokia la f multe lucruri

| nevermint a răspuns:

Nokia C7 foloseste sistem de operare Symbian^3 si are hardware suficient de puternic, fiind un telefon de clasa medie reusit. camera 8 megapixeli care poate sa inregistreze video in format HD, un procesor de 680 MHz,
IPhone 4 rulează o variantă a sistemului de operare Mac OS X, (ceea ce inseamna ca merge foarte bine, mult mai bine decat Symbian), are Camera de 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, LED flash, Touch focus, geo-tagging. Pozele sunt foarte bune la amandoua telefoanele, poate un pic mai inchise la Nokia, dar asta iti da accesibilitate mare daca vrei sa prelucrezi fotografiile. IPhone 4 le scoate cam sterse si e o problema. Concluzia? Nokia e mai bun.

| BiancaW a răspuns:

La iPhone iese poza mai buna.Eu una iti recomand sa iti iei iPhone, desi trebuie sa ai mult mai multa grija de el decat de Nokia.big grin

| gatita explică:

Si mai este un telefon HTC desire. Cum este?

| AdinA_8610 a răspuns:

Nu stiu cum face poze Nokia dar mama mea are iPhone si pozele ies super. Are camera de 5 mp si are blitz cu led. Sper ca ti-am dat un raspuns destul de folositorbig grin

| SaBinA23 a răspuns:

Eu cred ca mai performante le face Nokia, dar ar fi bine sa mergi sa le vezi pe amandoua