| EdyEdd a întrebat:

Am si eu o nelămurire am venit în Suedia pentru prima dată cu avionul mi-a luat un prieten biletul mi-a făcut check in cu 24 de ore înainte cu bagaj cu tot la wizz si imi scria locul tot acum am fara bagaj decât geamantanul care il iei in Avion si nu imi scrie locul am check in automat plătit tot bun..de unde stiu eu in aeroport care e locul meu

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand ajungi in aeroport, te duci sa predai bagajul, sa puna geamantanul in cala si atunci ti se verifica actele si biletul de avion si ti se emite pe loc un ticket cu numarul zborului, terminalul, poarta (gata) unde este avionul tau parcat si evident numarul scaunului (seat).

Vezi ca vei platii din buzunar pentru geamantan, daca biletul este cumpaart fara bagaj. Ti-l vor cantarii la aeroport si atunci iti va spune si cat te costa.