| Virban_Costi_1999 a întrebat:

Am și eu o problema. Vreau să mă înscriu la subofiteri- Campina și îmi trebuie o adeverință de la școală, pentru că încă sunt elev, și cei de la secretariat nu știu în ce constă acea adeverință. Puteți să mă ajutați, va rog?

Răspuns Câştigător
| HadesSs a răspuns:

Da, suna la resurse umane la Campina si intreaba ce fel de adeverinta ai nevoie, banuiesc ca este vorba despre cea care atesta ca ai 12 clase pana iei bacul, dar eu zic sa suni sa stii exact happy

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca doresti sa te inscrii la concurs, ar trebui sa stii ca prima etapa pe care o ai de parcus pana la data limita de 15 iunie 2018(ultima zi de inscriere!) este etapa de RECRUTARE. Recrutarea implica inscrierea si intocmirea dosarului de candidat. Dosarul de candidat va fi trimis la scoala de agenti de politie din Campina! Recutarea se face de catre Serviciul de resurse umane din cadrul Inspectoratului Judetean de Politie din judetul in care ai domiciliul. Citeste anuntul din link-ul : http://www.scoalapolitie.ro/upload/blog/Anunt_examen_admitere.pdf
Asadar du-te la acea stuctura de resure umane din judetul de domiciliu--- vei primi toate informatiile necesare inscrierii!( lista de documente necesare, programarea la examinarea medicala etc.)

p.s. Au dreptate cei de la secretariatul scolii tale!--- deocamdata, pana la promovarea examenului de bac, nu iti vor putea elibera adeverinta necesara adica, adeverinta care tine loc de diploma de bac. Prima afisare a rezultatelor examenului de bacalaureat se va face in data de 4 iulie 2018.

| darrio2007 a răspuns:

Nu spui in ce clasa esti, deocamdată. Noi cu ce sa te lamurim?