| SebiAdrian69 a întrebat:

Am sunt din gresela la 112 apasand pe butonul rapid de apelare la urgente (de la contacte) si am inchis in primele 2 secunde, sunt sanse sa primesc amenda? ( nu au sunat inapoi)

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa fii amendat, mai ales ca nici n-ai vorbit, este amendat doar cel care face solicitari nereale.

| Nume6 a răspuns:

Depinde de ei, de fiecare dispecerat din tara. Probabil nu s-a interceptat apelul daca nu au zis nimic la telefon. In general, nu cred ca o sa primesti, pentru ca nu ai apucat sa vorbesti și daca vorbeai ei considerau ca ai sunat la mișto, isi vor da seama ca e greseala.

| MJo a răspuns:

Amenda iei doar daca o faci intenționat și în mod repetat.
Am pățit și eu de multe ori, iar odată mi-a și răspuns. Le-am spus că am accesat din greșeala SOS-ul. Deci stai liniștit?

| Nike008 a răspuns:

Nu