| Tlbi a întrebat:

Am un calculator si in timp c stateam pe net cu el mi-a aparut ceva alb, apoi s-a stins monitorul, si nu sunt sigur ce are, unitatea sta aprinsa dar u apare nimic pe monitor, e legata corect baza de monitor, nici gand sa fie asta problema...sa fie placa video de vina? are NVIDIA...

Răspuns Câştigător
| Edy_7553 a răspuns:

Nu are cum sa fie NVIDIA daca era aia nu iti mergea de la bun inceput. Dar faza cu unitatea aprinsa si pe monitor nu apare nimic am patit-o si eu. L-am dus la facut (garantie) si cand l-am luat mi s-a spus ca a fost schimbat hardul. Deci daca ai garantie e cel mai bine sa il duci caci un hard costa foarte mult. Dar asta a fost la mine. Dar asa am patit si eu „unitatea sta aprinsa dar nu apare nimic pe monitor" si la mine a fost hardul cum am spus. Cel mai bine este sa il duci la facut!

3 răspunsuri:
| Tlbi explică:

Da, cad ca am facut multr greseli in scris...ma grabisembig grin deci am pus hardul la altcineva si i'a aparut ca e virusat...maine ma duc sa iau alt hard, dar bineinteles ma duc cu unitatea, sa fiu sigur ca ala e tongue mutumesc pentru raspunsuri!

| andreeamitoi a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta, dar un pic mai diferit: Ti s-a ars placa video, o piesa impotranta prin care monitorul primeste imaginea. Daca nu s-a intamplat asta inseamna ca ti s-a ars ceva la firele de la monitor.

Sper c-am ajutat!

Bye!

| AnonimHD a răspuns:

Cel mai probabil e placa video dar poate fii posibilitatea si ca becul de la monitor sa fie ars.