| anonim_4396 a întrebat:

Am un card bancar pe care îl folosesc doar atunci când vreau să cumpăr ceva din China de exemplu. Mi-e frică să-l folosesc pe celălalt, am mai auzit cazuri şi cazuri, cum că le-au extras nu ştiu ce sumă de pe card, acum n-am idee dacă chinezii au făcut asta. Au unele chestii ieftine şi mai comand din când în când. Doar că de fiecare dată când mă duc să-mi bag o sumă, de exemplu ultima oară am băgat 200 lei şi mi-a luat ceva. Este comision sau ce că nu înțeleg. Ştiu că orice bancă ia comision, dar mie mi-a luat undeva la 30 lei, mi se pare destul. De fiecare dată am pățit asta, depinde de suma pe care am băgat-o. Nu cred că are legătură cu aplicația unde comand, n-am salvat datele cardului. Acum cardul este gol.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai contul ala are niște comisioane de administrare chiar dacă e gol ele se aduna si trebuie plătite la un moment dat

| mihai69 a răspuns:

Ai extrase de cont - acolo scrie clar ce sume se plimbă prin contul tău. Citește-le!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai auzit timpenii si pui botul. Daca vrei protectie pentru cazuri de luat bani de-aiurea, exista PayPal.

| Iote a răspuns:

Exista la toate Bancile un comision de intretinere cont (card). Dar unele mai au si comisioane de depunere. Apoi sigur ai comisioane pentru tranzactiile facute. Tranzactii interbancare. Mai bine mergi la Banca ta sa iti spuna exact cat si ce platesti.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Incearca paysafecard, poti sa il bagi unde vrei ca e perfect sigur

| cuvant a răspuns:

Foloseste PayPal sau cardul Revolut.
Revolut au cele mai bune.comisioane pentru moment.