| jhonyboxing a întrebat:

Am un frigider care imi congeleaza foarte tare, face gheata foarte multa.
Imi poate spune cineva trebuie sa reglez ceva?
Sau este sricat si trebuie s-al duc la reparat?
Da aplicaccion FUNDA celui care da raspunsul cel mai bun!

Răspuns Câştigător
| Vi003 a răspuns:

Invarte butonul din interior la 1-2 si decongeleaza-l, curata-l bine (eu pun si otet in solutia de curatat), lasa-l deschis 2 ore (scos din priza) si isi revine. Am tot timpul in congelator sticle cu apa, ca sa aiba "de lucru". Cand ingheata, pun altele, le schimb cam saptamanal. O zi frumoasa!

3 răspunsuri:
| suMRed34 a răspuns:

Ai putea sa ii setezi cesuletul ala (toate frigiderele au un cesulet) cu o treapta mai jos sau 2 trepte mai jos ca sa nu mai inghete foarte tare.

| jhonyboxing explică (pentru suMRed34):

Multumesc pentru raspuns suMRed34 dar sincer a lui vi003 a fost mai de folos, mai in detaliu ..asa ca nu te supara dar i-am dat lui funda.

| NUTUU a răspuns:

Traba schimbata garnitura de la usa, trage aer pe acola pe undeva de face gheata asa multa, si al meu ii vechi dar cand il dezghet o data la trei luni are un pic de gheata findca are garnitura buna la usa.