| Upz0r3 a întrebat:

Am un laptop cu windows vista preinstalat dar urasc windows vista...mi-e cel mai urat si as vrea sa-i pun XP dar pe site la ei au doar drivere pentru vista,este vreo posibilitate sa ii pun XP cu tot cu update-uri, drivere etc?

4 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Cauta pe cineva care iti poate instala XP dar preferabil pentru. Laptop e Win 7 deci n-ai ce face cu driverele de Vista daca vrei sa schimbi Vista.

| suffarstar a răspuns:

Ca sa ii pui xp cu udpate-uri, ai nevoie de un xp original sau un hack pentru genuine. Update-urile le gasesti pe internet. Poti pune un 7 daca ai 2 gb ram, versiunea ultimate baga driverele automat.

| 0x11111051 a răspuns:

Este programa Driver Pack Solution, facut special pentru asa cazuri!

| Generalul a răspuns:

Din cate stiu toate firmele ofera suport de drivere si pentru windows xp, asa era si cu Asus-ul prietenei mele, a venit cu Vista, l-am formatat si apoi am luat de pe site-ul producatorului drivere pentru xp. Cauta acolo, sigur trebuie sa fie! Daca nu gasesti nicicum recomand sa instalezi windows 7, are o baza foarte mare de drivere, cel mai probabil nu va trebui sa cauti nimic, iar daca iti face probleme ca sistemul e prea slab sa-l ruleze, dezactiveaza din efecte si va necesita cam aceleasi cerinte ca xp-ul.