| wanted1 a întrebat:

Am un laptop HP cumparat din magazin nou. Si vreau sa-i bag windows pe el dar nu stiu ce combinatii de taste sa fac ca sa-i gasesc instalarea...

Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| KillaNoFilla a răspuns:

F13

daca nu-ti apara nimic de genultongueress f10 to boot
mergi in bios si la advance>boot>first boot:dvd(difera in functie de bios)
dupa care daca ai facut dvd-ul corect botabil o sa-ti apara dupa ce salvezi si iesi din bios:press to boot from dvd

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Faci un DVD sau stick cu windows si din BIOS alegi ca first boot device stick-ul sau DVD-ul si restartezi laptop-ul, la urmatoarea pornire o sa apara sa bootezi de pe stick/DVD si porneste instalarea.