| Ligia_5960 a întrebat:

Am un laptop pe care este instalat windows xp si am incercat sa il conectez la internet. netul e prin cablu nu e modem. la calculator merge perfect dar la laptop nu merge, arata ca s-a facut conexiunea dar nu pot accesa nimic e ca si cum nu ar fi conectat la net. ce sa fac?

7 răspunsuri:
| titi a răspuns:

Vezi setarile de retea ale calculatorului si, in paralel, modifica-le pe cele ale laptopului astfel incat sa apara la fel.Nu uita restartul de la urma.

| hatze a răspuns:

Eu cre ca trebuie pornit din control panel

| jhonny999 a răspuns:

Sunt unele firme de net care asigura net doar la un singur PC,suna la ei, dar s-ar putea sa te puna sa alegi, ori PC ori Laptop, sau o sa-ti mai ceara ceva in plus la abonament.

| treipuncte a răspuns:

Cred ca e de la internet ceva cu ip-uri asa nu imi merge nici mie iti recomand sa iti iei un router! sau suni la internet sa ii spui sa iti schimbe p laptop sa mearga doar tongue

| Măcrin a răspuns:

Bagă ip-urile

| c0rL a răspuns:

Sau poate iti lipseste driver`ul happy.
Ethernet controller, pe laptop

| loredana_6675 a răspuns:

Asa am patit si eu, exact la fel, iar cand am sunat la cei cu internetul imi spui ca am nevoie de un ruter pentru a folosi netu in ambele pcuri.straight face