| c0rn3l1uss a întrebat:

Am un Laptop Toshiba Satellite E55-A cu windows 8.1 (x64) original si am o problema atunci cand vreau sa ma conectez la wi-fi acasa (romtelecom). Peste tot altundeva se conecteaza la Wi-fi, doar acasa nu merge. Mai am un alt laptop si pe acele merge perfect.. si pe telefoane, deci ma gandesc ca problema nu vine de la modem. Help!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tocmai aia-i baiul! Nu stiu ce ai acasa modem sau router Wi-Fi.

| c0rn3l1uss explică (pentru Salontanul):

Modem, am incercat sa il conectez prin cablu si tot nu merge, nici macar 192.168.1.1

| Salontanul a răspuns (pentru c0rn3l1uss):

Ar fi bine sa cauti pe cineva care se pricepe bine si daca nu schimba modemul. Consultanta poti sa primesti si la cei care iti dau net-ul (provideri).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O fii din laptop, vezi setarile laptopului, parolele tot