| Ologu_Vladut_1997 a întrebat:

Am un model de laptop HP 6735b si am instalat pe el windows 10. Cand il pornesc dureaza cateva minute, ecranul e negru dar se aude ca a pornit plus ca se vad si luminitele de pe la butoane aprinse. Uneori mai scrie ca se face un update, ma rog, nu prea stiu ce inseamna. Ideea e ca se intampla asta mereu cand il pornesc. Credeti ca e de la Windows?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai bine pune-i Linux! Se chinuie bietul procesor!

Răspuns utilizator avertizat
| tpuuser999 a răspuns:

N-are nimic daca e ecranul negru pana porneste. Important e sa mearga bine dupa aceea. Daca tocmai ai instalat Windows 10, s-ar putea sa dureze vreo cateva zile pana cand "se aseaza" si incepe sa mearga cum trebuie.

Sfatul meu ar fi sa revii la Windows 7 (mai putine update-uri, la fel dupa cateva zile nu imediat) sau sa incerci Ubuntu 14.04 sau 16.04 (daca nu te joci pe laptop).

Altceva foarte important: daca nu ai facut deja asta, cauta pe okazii sau olx inca o placuta de RAM pentru laptop, identica cu cea veche. Nu te costa mai mult de 80 de lei si o sa vezi o diferenta mare, mai ales in browser si jocurile noi.