| Grigoras_Geta_Irina_1982 a întrebat:

Am un pc cu windows 10 si are doua placi video una integrata Intel hd graphic 630 si cea dedicata nividia gtx 1050 ti pc meu o foloseste numai pe cea integrata si abia duce cs go in 60 fps toate pe low si nu stiu ce sa fac cum sa fac sa o foloseasca pe cea dedicata va rog mult ajutati-ma

10 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Poti selecta din optiunile de BIOS ce card sa foloseasca. Si bineinteles pe urma bagi cablul in cardul respectiv.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

A, apropo, daca monitorul are frecventa de 60 Hz, nu poate afisa mai mult de 60 fps.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Am avut aceeasi problema cu un laptop ce avea integrata Intel si nvidea dedicata.Am intrat atat in driveru la Intel cat si la cel de la nvidea si am ales sa mearga pe performanta maxima nu pe consum redus. Acest lucru mi-o crescut FPS in GTA 5 de la 20FPS la 60FPS.

| Grigoras_Geta_Irina_1982 explică (pentru doctorandus):

Cum intru in bios

| Grigoras_Geta_Irina_1982 explică (pentru ClaudiuM1997):

Unde dau sa maerga la performanta maxima

| Grigoras_Geta_Irina_1982 explică (pentru doctorandus):

Dadar nu inteleg adica in fortnite imi merge in 100 toate pe epic si cs go sa nu mearga nici macar pe medium in 50 fps

| doctorandus a răspuns (pentru Grigoras_Geta_Irina_1982):

De obicei cu Del sau F2, in timp ce se reseteaza.

| doctorandus a răspuns (pentru Grigoras_Geta_Irina_1982):

Daca merge mai repede decat poate monitorul, chinui placa degeaba.

| Grigoras_Geta_Irina_1982 explică (pentru doctorandus):

Deci problema e si la minitor adica frate pana s in minecraft sa am 300 fps asta trebuia sa mearga pana in 2k

| doctorandus a răspuns (pentru Grigoras_Geta_Irina_1982):

Dupa cate stiu, monitoare care pot afisa 300 fps nu exista. http://www.youtube.com/watch?v=VxNBiAV4UnM